Макара Славко

slavko-makaraU prosveti je od 4.01.1980, gde je osvajao mnoga takmičenja sa školskim timovima.Dobitnik je mnogih priznanja, od kojih je najznačajnije proglašenje za najuspešnijeg nastavnika fizicke kulture u opštini Pančevo 1991.godine, kao i mnogih nagrada van struke.Sem organizovanja i učestvovanja u školskim sportskim aktivnostima, aktivan je i u kulturnim dogadajima koji se odvijaju u školi i van nje(dani bundeve, maskenbali, karnevali....).Mimo školskih aktivnosti bavi se ronjenjem gde je u precedništvu ronilackog saveza Vojvodine, kao i predsednik karate kluba "Mladost".Saraduje sa humanitarnim organizacijama, a u slobodno vreme se bavi izradom vitraža, abažura, i ogledala od Tifani stakla, popravkom i restauracijom drvenih instrumenata.Voli decu i uživa u radu sa njima, zato je jedan od najomiljenijih u kolektivu i među decom.