Зорица Аћамовић

rs-Acamovic-Zorica-rprofesor engleskog jezika i književnosti

rođena 1965. godine u Pančevu. Osnovnu školu i gimnaziju završila u Pančevu. Diplomirala na Filolološkom fakultetu u Beogradu na grupi za engleski jezik i književnost. Od samog početka opredeljena za nastavnički poziv. U toku studija, godinu dana boravila i učila u Londonu. U nastavi radi šesnaest godina, a u OŠ ,,Vasa Živković’’ od 1992 godine. Od početka reforme, uključena i u rad nižih razreda. Učenike osmog razreda priprema za takmičenje. Učesnih mnogih seminara. Za dobru praksu smatra onu koja je u duhu vremena, fleksibilna i kombinuje dobra proverena iskustva tradicionalne škole sa savremenim pristupima nastavi. Kod učenika želi da podstakne međusobno uvažavanje i toleranciju i razvije svest o potrebi saznanja i učenja kao permanentnog životnog procesa.

.