OBELEŽAVANJE EVROPSKOG DANA ZA BORBU PROTIV TRGOVINE LJUDIMA

U Pančevu je 18. oktobra obeležen Evropski dan za borbu protiv trgovine ljudima, sa ciljem da se skrene pažnja na jednu od najprofitabilnijih kriminalnih aktivnosti u svetu.

Tim za borbu protiv trgovine ljudima Terenske jedinice Crvenog krsta Pančevo, čiji su volonteri prethodno kod nas održali predavanje i interaktivnu radionicu sa đacima naše škole, organizovali su tog dana turnir za osnovce u Barutani Aviv parka. Kroz nekoliko uzbudljivih i dinamičnih igara, vešto prilagođenih uzrastu dece, provereno je koliko su oni upoznati s merama bezbednosti i kako bi reagovali u potencijalno opasnim situacijama.

Predstavnici Vršnjačkog tima naše škole i grupa njihovih drugara takmičili su se protiv učenika još tri pančevačke škole. Na kraju turnira dodeljene su četiri nagrade, a dve su pripale Ani Bigović i Lazaru Lazareviću, našim učenicima iz VI-3.