Дан за изложбе

Излет у Београд , 17.10.2015. (ученици петог разреда)

1. Галерија РТС – изложба Љубе Поповића, једног од најзначајнијих савремених српских сликара који више од пола века ствара у Паризу: 10-годишњица галерије обележена је овом изложбом коју чини 11 великих слика насталих од 1975. до 2008. (пет слика до сада никада није јавно представљено)
  2. Конак кнегиње Љубице – изложба графика „Албрехт Дирер и његови савременици – Тријумфална поворка цара Максимилијана I“: остварења А. Дирера, једног од водећих уметника ренесансе, као и дела његових ученика и савременика, познатих имена немачке и италијанске графике, Алдегрефера, Алдорфера, Бургмајера, Венцијана и др. (поставка се састоји од 138 графичких листова у две изложбене целине)

-             Стална музејска поставка „Ентеријери београдских кућа XIX века“ која осликава историјске промене и друштвени развој Београда: сећије, мангали, софре, синије и разноврсно турско посуђе, као и салони у стилу бидермајера, необарока, рококоа, Наполеона III и алт дојча са сребрнином, порцеланским сервисима и портретима породице Обреновић

3. Институт „Сервантес“ – изложба фотографија Клаудија Багалија, аргентинског уметника „Београд – Буенос Ајрес“

4. Калемегдан

ljuba1  sunce