Dan planete Zemlje

22. april 2016.     Čuvamo i negujemo planetu kroz negu okoline u kojoj radimo i živimo

ДАН ПЛЕНЕТЕ ЗЕМЉЕ НАШИ ЂАЦИ И НАСТАВНИЦИ ОБЕЛЕЖИЛИ РАДНО

И овог 22. априла обележили смо Међународни дан планете Земље. Ученици од I до IV разреда су са својим учитељицама урадили зидне плакате и ликовне радове који пружају подршку заштити животне средине. Ученици од V до VIII разреда су уз помоћ астрономске, еколошке и фото секције у холу школе приказали едукативни филм и презентацију  у циљу подизања еколошке свести, како би упозорили на опасности које прете животу на Земљи, екосистемима и урбаним зонама., а све то услед развоја индустрије, повећања потрошње енергије, глобалног загревања и климатским променама. Овим активностима желимо да подстичемо ученике да учествују у рециклирању отпада, како би смањили депоније. Након тога почистили смо двориште школе, заједно са наставницима, ђаци су садили цвеће како би улепшали екстеријер и ентеријер наше школе која има најдужу традицију у граду, на шта смо посебно поносни.

На крају да подсетимо, на данашњи дан 22. април 2016.Године у Паризу је потписан споразум, између  195 земаља света, а по први пут потписнице су САД и Кина иначе највећи загађивачи. Овај споразума се односи на  ограничење глобалног загревања на два  Целзијусова степена изнад преиндустријског нивоа, и прелазак на такозвану чисту енергију . Драго нам је да смо и ми били део    “ Светске еколошке патроле“

проф. географије Крстин Биљана