Poseta izložbama

Krajem februara učenici šestog razreda su sa razrednim starešinama posetili nekoliko aktuelnih izložbi u Beogradu. Prvo su pogledali stalnu postavku razvoja pismenosti i obrazovanja kroz istoriju u Pedagoškom muzeju. U nastavku dana u Legatu grada Beograda pogledali su ciklus grafika i crteža jednog od najpoznatijih umetnika Pabla Pikasa. Obilazak izložbi je okončan u galeriji SANU gde je u okviru godišnjica obeležaqvanja Prvog svetskog rata predstavljena reprezentativna izložba Slikari/Ratnici/Svedoci. Predstavljene su slike i fotografije umetnika koji su ovekovečili stradalništvo i snagu našeg naroda u tom teškom periodu.

ped

ped2

prvi  IMAG0368

prvi2

Кинеска  Нова година

Дана 03.02.2017. године

Ученици наше школе (одељење 5-2 које у свом саставу има ученике кинеске националности) су на позив Амбасаде Кине и Кабинета председника Републике Србије присуствовали прослави Кинеске Нове године у Београду. Ученици су имали прилику да виде кинески традиционални плес, ватромет, да чују своје вршњаке како певају и рецитују на кинеском језику, да пробају кинеске специјалитете. Уживали су и уз српски фолклор, уметничко клизање и кловнове који су их засмејавали.

kng kng1

kng2