Tradicija narandžastog ploda

Oktobra sada več davne 2003. godine na inventivnu ideju tadašnjeg psihologa škole Mirjane Paul, direktor škole Tomislav Stošić i profesor fizičkog Slavko Makara su organizaciono i koncepcijski osmislili  program školske manifestacije u cilju afirmisanja i predstavljanja naše škole. Sada tradicionalno znanu kao Dan bundeve. Mnogi naši sugrađani su nestrpljivo očekivali prvu nedelju oktobra kada je centralnim gradskim ulicama naša narandžasta boja unosila razdraganost i optimizam koji samo deca mogu da donesu. Na gradskim trgovima i centralnom parku pokazivali smo šta sve naši učenici znaju kroz raznovrstan i bogat program. 

Poslednjih godina je manifestacija sa gradskog preseljena na lokalni nivo kraja u kom se nalazi škola, Margiti. 

I ove godine smo petnaestu godinu za redom obeležili naš narandžasto obojen Dan bundeve. Kostimirana kolona učenika je sa svojim učiteljima i direktorkom Danijelom Đorđev na čelu prošetala ulicama Gornjeg grada. U holu škole je upriličena izložba figura od bundeve i zbirka crteža. Najmaštovitiji i najuspeliji radovi i maske su pohvaljeni. Roditelji su se potrudili da poslastice od bundeve zaslade ovaj dan.

 Klikni na link

Dan bundeve na TV Pančevo

             IMAG1192  IMAG1194

      IMAG1193

     IMAG1206