Kalendar polaganja mature i upisa u srednje škole za 2019/20

 

Kalendar upisa u srednje škole 2019/2020

  • do 25.05.2019.
    Unos opštih podataka i ocena 6. i 7. razreda
  • 10.05 – 13.05.2019. (od 9 do 14 časova)
    Prijavljivanje učenika za polaganje prijemnog ispita
  • 10. i 13.05.2019. (od 9 do 14 časova)
    Prijavljivanje vanrednih učenika starijih od 17 godina za polaganje prijemnog ispita
  • 25. i 26.05.2019. (od 10 časova)
    Polaganje prijemnog ispita u srednjim školama u kojima se deo nastave ostvaruje na stranom jeziku
  • 31. 05 – 02.06.2019. (od 10 časova)
    Prijemni ispiti u muzičkim školama
  • 02.06 – 04.06.2019. (od 10 časova)
    Prijemni ispiti u baletskim školama
  • 31.05 – 02.06.2018. (od 9 do 12 časova i od 14 do 17 časova)
    Prijemni ispiti u umetničkim školama likovne oblasti
  • 01.06.2019. (od 10 do 12 časova)
    Prijemni ispiti u Matematičkoj gimnaziji i matematičkim odeljenjima
  • 01.06.2019. (od 14 do 16 časova)
    Prijemni ispit za učenike sa posebnim sposobnostim aza biologiju i hemiju
  • 02.06.2019. (od 10 do 12 časova – ispit iz matematike; od 14 do 16 časova ispit iz fizike)
    Prijemni ispit za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku (matematika/fizika) i prijemni ispit za učenike sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku (matematika)
  • 01. i 02.06.2019. (od 10 do 12 časova)
    Prijemni ispit u filološkim gimnazijama i filološkim odeljenjima
  • 01. i 03.06.2019. (od 9 do 14 časova)
    Prijavljivanje učenika i podnošenje sportske dokumentacije u Sportskoj gimnaziji
  • 27.05 – 07.06.2019.
    Prijavljivanje u školskim upravama, vanrednih učenika starijih od 17 godina za upis u srednju školu
  • 05.06.2019. (od 8 časova)
    Preliminarni rezultati prijemnog ispita u matematičkim i filološkim odeljenjima, odeljenjima za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku, odeljenjima sa posebnim sposobnostima za biologiju i hemiju, odeljenjima za učenike sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku i za odeljenja u školama u kojima se deo nastave ostvaruje na stranom jeziku
  • 06.06.2019. (od 8 časova)
    Preliminarni rezultati prijemnog ispita u umetničkim i muzičkim školama
  • 06.06.2019. (od 8 do 16 časova)
    Podnošenje i rešavanje eventualnih žalbi učenika na rezultate prijemnog ispita
  • 07.06.2019. (do 12 časova)
    Konačni rezultati prijemnih ispita
  • 17.06.2019. (od 9 do 11 časova)
    Završni ispit – test iz srpskog (maternjeg) jezika
  • 18.06.2019. (od 9 do 11 časova)
    Završni ispit – test iz matematike
  • 19.06.2019. (od 9 do 11 časova)
    Završni ispit – kombinovani test
  • 21.06.2019. (od 8 časova)
    Preliminarni rezultati završnog ispita na nivou škole
  • 22.06.2019. (od 8 do 16 časova)
    Prijem i rešavanje žalbi učenika na rezultate završnog ispita u osnovnim školama
  • 24.06.2019. (od 8 do 16 časova)
    Prijem i rešavanje žalbi učenika na rezultate završnog ispita u okružnim upisnim komisijama
  • 27.06.2019. (od 8 časova)
    Objavljivanje konačnih rezultata završnog ispita
  • 28.06.2019. (do 16 časova)
    Upis u muzičke i baletske škole
  • 28. i 29.06.2019. (od 8 do 15 časova)
    Popunjavanje i predaja liste želja u osnovnoj školi i unos u bazu podataka
  • 03.07.2019. (od 8 časova)
    Provera liste želja od strane učenika u osnovnim školama
  • 03.07.2019. (od 8 do 15 časova)
    Prijem žalbi na izražene želje i unošenje ispravki
  • 04.07.2019. (do 12 časova)
    Objavljivanje zvanične liste želja učenika, provera liste želja na zvaničnom i tehničkom sajtu
  • 07.07.2019. (od 8 časova)
    Objavljivanje zvaničnih rezultata raspodele po školama i obrazovnim profilima u osnovnim i srednjim školama
  • 07.07.2019. (do 20 časova)
    Objavljivanje preostalih slobodnih mesta za upis u drugom krugu
  • 08. i 09.07.2019.
    Upis učenika u srednje škole – prvi upisni krug (osim za upis u muzičke i baletske škole)
  • 08.07.2019. (od 8 do 15 časova)
    Predaja popunjene liste želja sa odabranim školama, smerovima gimnazija i obrazovnim profilima – drugi upisni krug
  • 10.07.2019. (do 8 časova)
    Objavljivanje preostalih slobodnih mesta posle drugog upisnog kruga
  • 10.07.2019. (do 8 časova)
    Objavljivanje konačnog rasporeda učenika po školama u drugom upisnom krugu
  • 11.07.2019. (od 8 do 15 časova)
    Upis učenika u srednje škole – drugi upisni krug (osim za upis u muzičke i baletske škole)

Polaganje male mature

  • Srpski jezik
    17.06.2019. ponedeljak, srpski/maternji jezik, od 9:00-11:00 časova
  • Matematika
    18.06.2019. utorak, matematika, od 9:00-11:00 časova
  • Kombinovani test
    19.06.2019. sreda, kombinovani test, od 9:00-11:00 časova
  • Preliminarni rezultati završnog ispita
    21.06.2019. petak, preliminarni rezultati završnog ispita objavljuju se u osnovnim školama od 8:00 časova
  • Prijem žalbi i rešavanje po žalbama učenika
    22.06.2019. subota, prijem žalbi i rešavanje po žalbama učenika na preliminarne rezultate završnog ispita, od 08:00 do 16:00 časova u osnovnim školama
    24.06.2019. ponedeljak, prijem žalbi i rešavanje po žalbama učenika u okružnim komisijama, od 08:00 do 16:00 časova
  • Objavljivanje konačnih rezultata završnog ispita
    27.06.2019. četvrtak, objavljivanje konačnih rezultata završnog ispita do 8:00 časova
  • Popunjavanje i predaja liste želja u osnovnim školama:
    28. i 29.06.2019. od 08:00 do 15:00 časova
  • Konačan raspored po školama i obrazovnim profilima:
    07.07.2019. nedelja, od 8:00 časova
  • Upis učenika u srednje škole
    08. i 09.07.2019. upis učenika u srednje škole od 08:00 do 15:00 časova

Redosled kandidata utvrđuje se na osnovu:

  • Opšteg uspeha od VI do VIII razreda (60 bodova)
  • Uspeha na završnom ispitu (bodova: 13 srpski (maternji) jezik + 13 matematika + 14 kombinovani test)