Likovna kolonija učenika osnovnih škola

Kategorija: Početna Objavljeno četvrtak, 11 septembar 2014 Autor Super User

Likovna kolonija učenika osnovnih škola ove godine obeležava desetogodišnjicu postojanja. Uperiodu od 13. do 20. juna na Divčibare je otišlo 22 učenika naše škole. Sa svojim nastavnikom likovne kulture Tomislavom Stošićem vredno su radili u toku dana, primenjujući različite tehnike u obradi tema.

Njihovi radovi će se videti na izložbama koje se planiraju za početak naredne školske godine. To su đaci koji u toku školske godine pohađaju izborni predmet Crtanje, slikanje, vajanje. Svakako je lepše i zanimljivije, ali i kreativníje kada se časovi održavaju u prirodi, na otvorenom, uz mnogo smeha. lako vreme u ovoj smeni nije bilo naklonjeno mladim slikarima (kiša je padala svakodnevno), to nije ometalo druženje u večernjim satima sa učenicima drugih škola („Miroslav Antić", „Isidora Sekulić", Bratstvo jedinstvo"). Pre žurke održavao se takmičarski program, tako da su svoj pevački talenat pokazale Elena, Sofija, Anja, Natalija, Dragana i Ana; veoma uspele frizure imale su Isidora i Sofija (uz pomoć Ane, Tijane, Anje i Natalija); u kvizu prvo mesto osvojile su Nevena, Anja, Ana, Natalija, Tijana i Sofija; zapažen bodi art uradile su Sofija, Anja, Ana i Natalija, dok su Marina i Nikola zaslužili prvo mesto kada je bilo muzičko veče.

Pogodaka: 470