Kalendar polaganja mature

Kategorija: 8 razred Objavljeno utorak, 01 mart 2016 Autor Super User

 

  КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА ЗА ШКОЛСКУ 2015/2016. ГОДИНУ И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ 2016/2017. ГОДИНУ   2016
  Пробни завршни испит, математика петак 15.04. у 12 ч
  Пробни завршни испит, српски језик и комбиновани тест субота 16.04. српски језик у 09, комбиновани тест у 11:30 часова
  Унос општих података и оцена 6. и 7. разреда   до 15.05.
  Пријављивање кандидата за пријемни испит (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит) петак-субота-недеља-понедељак 20-23.05. од 9-14 ч
  Пријављивање ванредних ученика - старијих од 17 година за пријемни испит (детаљније обавештење у школским управама) петак и понедељак 20. и 23.05. од 9-14 ч
  Пријемни испити за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику субота 28.05. 10 ч
  Пријемни испити у музичким и балетским школама четвртак-петак-субота 02.06-04.06. од 10 ч
  Пријемни испити у уметничким школама ликовне области петак-субота-недеља 03.06-05.06. од 9-12 и 14-17 ч
  Пријемни испит у Математичкој гимназији и математичким одељењима субота 04.06. од 10-12 ч
  Пријемни испит за ученике са посебним способностима за физику (математика/физика) и пријемни испит за обдарене ученике у рачунарској гимназији (математика) недеља 05.06. 10-12 ч испит из математике, 14-16 ч испит из физике
  Пријемни испит у филолошким гимназијама и филолошким одељењима субота-недеља. 04.06-05.06. 10-12 ч
  Пријављивање ученика и подношење спортске документације у Спортској гимназији субота-недеља. 04.06-05.06. од 9-14 ч
  Пријављивање, у школским управама, ванредних ученика старијих од 17 година за упис у средњу школу понедељак - петак 30.05-10.06. 
  Прелиминарни резултати пријемног испита у математичким и филолошким одељењима, одељењима за ученике са посебним способностима за физику и одељењима за обдарене ученике у рачунарској гимназији среда 08.06. до 8 ч
  Прелиминарни резултати пријемног испита у уметничким и музичким школама четвртак 09.06. до 8 ч
  Подношење и решавање евентуалних жалби ученика на резултате пријемног испита (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит) четвртак 09.06. од 8-16 ч
  Коначни резултати пријемних испита  (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит) петак 10.06. до 12 ч
  Завршни испит - тест из српског (матерњег) језика среда 15.06. од 9-11 ч
  Прегледање теста из српског (матерњег) језика среда 15.06. од 12 ч
  Завршни испит - тест из математике четвртак 16.06. од 9-11 ч
  Прегледање теста из математике четвртак 16.06. од 12 ч
  Завршни испит - комбиновани тест петак 17.06. од 9-11 ч
  Прегледање комбинованог теста петак 17.06. од 12ч
  Супервизија спровођења завршног испита  од среде до суботе 15-18.06.
  Дешифровање сва три теста (после прегледања комбинованог теста) петак 17.06.
  Унос резултата завршног испита субота 18.06.
  Прелиминарни резултати завршног испита на нивоу школе недеља 19.06. до 8 ч
  Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у основним школама понедељак 20.06. од 8 до 16 ч
  Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршногиспита у окружним уписним комисијама уторак 21.06. од 8 до 16 ч
  Објављивање коначних резултата завршног  испита петак 24.06. до 8 ч
  Упис у музичке и балетске школе петак 24.06. до 16 ч
  Попуњавање и предаја листе жеља у основној школи и унос у базу података субота и недеља 25. и 26.06. од 8 до 15 ч
  Провера листе жеља од стране ученика у основним школама четвртак 30.06. од 8 ч
  Пријем жалби ученика на изражене жеље и уношење исправки четвртак 30.06. од 8 до 15 ч
  Објављивање званичне листе жеља ученика, провера листе жеља на званичном и техничком сајту петак 01.07. до 12 ч
  Објављивање званичних резултата расподеле по школама и образовним профилима у основним и средњим школама понедељак 04.07. од 8 ч
  Објављивање преосталих слободних места за упис у другом кругу понедељак 04.07. до 20 ч
  Упис ученика у средње школе - први уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе уторак и среда 05. и 06.07.
  Попуњавање и предаја листе жеља за други уписни круг уторак 05.07. од 8 до 15 ч 
  Објављивање преосталих слободних места после другог уписног круга петак 08.07. до 8 ч
  Објављивање коначног распореда ученика по школама у другом уписном кругу петак 08.07. до 8 ч
  Упис ученика у средње школе - други уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе петак 08.07. од 8 до 15 ч

 

 

Pogodaka: 1982